Alpha Search

IT Business Analyst

Popis pozice

Naším klientem je vydavatelství naučné literatury, které působí přes 15 let v České republice a na  Slovensku. Pozice IT Business Analyst je součastí IT oddělení a funguje jako rozhraní mezi IT a Businessem při řešení požadavků businessu na rozvoj aplikací a nových funkcionalit.

  • Analýza požadavků: Shromažďování a analýza požadavků na fungování aplikací od různých zainteresovaných stran v rámci firmy (marketing, obchod, finance…)
  • Tvorba podrobných specifikací požadavků
  • Návrh řešení: Spolupráce s IT týmem na návrhu technických řešení, která splňují definované a odsouhlasené potřeby a požadavky
  • Zlepšování aplikací: Identifikace příležitostí pro zlepšení fungování a používání aplikací, jejich popis a diskuze s IT a businessem o dopadech a realizaci
  • Podpora implementace změn: zajištění, že nové systémy a procesy jsou proškoleny a přijaty uživateli
  • Dokumentace: Vytváření a udržování dokumentace, jako jsou specifikace požadavků, procesní diagramy nebo uživatelské příručky
Požadované znalosti a dovednosti
  • Vzdělání: Bakalářský titul v oboru informatiky, obchodní administrativy nebo příbuzném oboru
  • Zkušenosti: Minimálně 2-3 roky zkušeností na podobné pozici na straně IT nebo businessu
  • Analytické myšlení: Schopnost analyzovat komplexní problémy a navrhovat efektivní řešení
  • Komunikační dovednosti: Silné komunikační schopnosti pro efektivní komunikaci s různými zainteresovanými stranami
  • Technické znalosti: Znalost IT systémů a technologií, schopnost porozumět technickým aspektům projektů
  • Projektový management: Zkušenosti s řízením projektů a schopnost pracovat v týmu.
  • Nástroje a technologie: Znalost nástrojů pro modelování procesů (např. UML, BPMN), databázových systémů a analytických nástrojů.
Nabídka
  • Práce ve stabilní společnosti
  • Progresivní pracovní prostředí, s prostorem pro inovace a kariérní růst
  • Moderní vybavení, včetně notebooku a mobilu
  • Pružná pracovní doba
  • Sick days
  • Stravenky, Multisport karta
  • Možnost práce z home-office, nicméně většinou on-site

V případě zájmu prosím napište na jobs@alpha-search.eu, budeme Vás kontaktovat obratem.