Alpha Search

Cloud Solution Architect

Popis pozice

Pro jednoho z klíčových partnerů SAP na českém trhu, který má dlouholeté zkušenosti s dodávkou rozsáhlých řešení, včetně vlastních nadstaveb, obsazujeme pozici Cloud Solution Architect.

Cloud Solution Architect je klíčová pozice pro úspěšné využívání cloudových technologií v rámci firmy a zákaznických řešení. Vyžaduje silné technické a komunikační schopnosti, schopnosti navrhovat architekturu řešení a průběžně optimalizovat cloudová řešení.

Důležitá je schopnost analyzovat stávající aplikační prostředí a procesy zákazníka, identifikovat, které z nich je výhodné migrovat na cloud a vysvětlit zákazníkovi výhody a přínosy migrace.

Stejně sůležitá je schopnost posoudit a navrhnout kompletní migraci z on-premise na cloud v případech, kdy je zákazník rohodnut migrovat aplikační prostředí, včetně ERP a/nebo infrastruktury na cloud.

Do pracovní náplně patří:

  • Návrh a implementace cloudových řešení, která budou splňovat potřeby a očekávání zákazníků
  • Detailní diskuze s business vlastníky, pochopení jejich potřeb, očekávání a nároků na ERP řešení a souvisejích procesů
  • Analýza existujících systémů a procesů a identifikace oblastí, kde by cloudové řešení mohlo být výhodné a může být využito např. k automatizaci nebo optimalizaci procesů
  • Návrh migrace aplikací a ERP řešení na cloud v případech, kdy je zákazník rozhodnut migrovat
  • Komunikace s různými IT a non-IT zaměstnanci na straně zákazníka, včetně technických specialistů, manažerů a vedení, vysvětlování přínosů a výhod nasazení cloudového řešení

Požadavky

  • Zkušenosti s návrhem robustní, škálovatelné a bezpečné cloud architektury (PaaS)
  • Znalost některé z cloud platforem -  AWS, Azure, Google Cloud, apod.
  • Znalost SAP BTP (Business Technology Platform), SAP S/4 Hana nebo SAP Cloud Platform je ideální, ne nutná (bude poskytnuto školení)
  • Schopnost porozumět podnikovým procesům je nutná pro správné pochopení potřeb a zadání
  • Schopnost efektivně komunikovat s týmy napříč organizací zákazníka
  • Certifikace nebo znalost TOGAF, SOA, ITIL apod. vítána
  • Zkušenosti s vývojem a provozem aplikací a databázovými technologiemi
  • Vysokoškolské vzdělání v oboru informatiky nebo podobné oblasti

Nabídka

  • Smlouva na dobu neurčitou nebo kontrakt
  • Dlouhodá kariéra ve stabilní a dobře zavedené společnosti
  • Práce na rozmanitých a zajímavých projektech
  • Práce s nejnovějším technologiemi
  • Služební vůz i pro soukromé použití
  • Cílové odměny

V případě zájmu prosím napište na jobs@alpha-search.eu, budeme Vás kontaktovat obratem.